Krótko na temat kosmetyków naturalnych - zdrowie i uroda

mydło savon noir

Maroko i kosmetyki


Maroko to piękny kraj pełen malowniczych krajobrazów, gór, pustyń, niesamowitych formacji skalnych i jednych z najwyższych w Afryce wydm. To także miejsce zabytkowych meczetów, historycznych centrów miast oraz handlu! Każdy, kto był tu choć

Krótko na temat kosmetyków naturalnych - zdrowie i uroda mydło savon noir
chwilę zauważy, że handel jest tu na porządku dziennym i kwitnie przede wszystkim na różnego rodzaju targach i bazarach. Maroko to także raj dla miłośników kosmetyków. W Maroku bardzo przykłada się wagę do urody, co widać między innymi po tym, jak malują się tutejsze kobiety. Wszystko to sprawia, że marokańskie kosmetyki są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Popularność tą widać również w polskich drogeriach i salonach kosmetycznych.


O marokańskich kosmetykach


Kosmetyki marokańskie to nie tylko bardzo popularny olejek arganowy. To szereg ziół i naturalnych składników stosowanych między innymi do pielęgnacji skóry twarzy. Maroko to kraj o ogromnych tradycjach pielęgnacji skóry. Tutejsze kobiety bardzo dbają o swój wygląd, a ułatwia to między innymi położenie geograficzne i możliwość upraw i zbierania takich roślin, które nie występują w Europie. Jeżeli dodamy do tego łatwość dostania się do Maroka, popularność wśród podróżujących, to mamy przyczynę tego, że marokańskie kosmetyki cieszą się tak dużą popularnością w całej Europie i nie tylko na Starym Kontynencie.


Natomiast według uchylonej w 2019 roku

Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała.
Wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (CELEX: 32009R1223) produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mie­szaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częścia­mi ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zę­bami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącz­nym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Natomiast według uchylonej w 2019 roku ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki



© 2019 http://zdrowie-i-uroda.mpp.katowice.pl/